Tekstil sektörüne “Première Vision İstanbul” müjdesi

14 Oca 2014

Moda endüstrisinin uluslararası arenadaki lider fuar organizatörü Première Vision S.A. ve Türkiye’nin önde gelen fuar organizatörü CNR Holding, yeni bir etkinlik olan “Première Vision İstanbul” için bir ortaklık anlaşması imzaladı.

Uludağ Tesktil İhracatçıları Birliği (UTİB) desteğinde düzenlenecek organizasyon ile İstanbul moda şehrinin merkezi olacak.

CNR Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ceyda Erem, “Première Vision ile dünyanın önde gelen alıcılarını Türkiye’ye çekeceğiz.”

Premier Vision CEO’su Philippe Pasquet “Ekim ayında ilkini düzenleyeceğimiz Première Vision Fuarı ile İstanbul moda pazarının merkezi olacak”

UTİB Başkanı İbrahim Burkay, “Kıtaları birleştiren İstanbul, Première Vision ile Doğu Avrupa ve Ortadoğu’nun tekstil profesyonellerini bir araya getirecek” dedi.

Fuarın ilkinin 29-31 Ekim 2014 tarihleri arasında düzenleneceğini bildiren Premier Vision CEO’su Philippe Pasquet, profesyonel moda pazarına ait bütün sektörün Premier Vision İstanbul Fuarı’na katılacağını söyledi. Türkiye’nin önemli bir moda piyasasına sahip olduğunu ve tekstil sektörünün her geçen gün ülkede dinamizm kazandığını belirten Pasquet, CNR’ın fuarcılık sektöründeki birikimine ve fuar alanının uygunluğuna dikkat çekerek, şöyle konuştu: “CNR ve Türk tekstil sanayisinin desteğini alarak gerçekleştireceğimiz organizasyonumuzla İstanbul ve Türkiye önemli bir hale gelecek. Fuar ile şehir moda pazarının merkezi rolünü üstlenecek. Biz rekabetçi bir organizasyon değil güçlü işbirliğine sadık bir organizasyon gerçekleştiriyoruz.”

 

Sektörden Première Vision İstanbul’a büyük destek

Sektör olarak Premier Vision İstanbul Fuarı’nın destekçisi olacaklarını belirten Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı (BTSO) ve Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB) Başkanı İbrahim Burkay da organizasyonun Doğu Avrupa ve Ortadoğu’nun tekstil profesyonellerini bir araya getireceğini söyledi.

Mekan tekstilini ciddi oranda desteklediklerini anlatan Burkay, “8 milyar doların üzerinde olan tekstil ihracatını 20 milyar doların üzerine çıkarmayı hedefliyoruz. Bunun yolu böyle organizasyonlardan geçiyor” diye konuştu. Fuarın yılda iki kez düzenleneceğini belirten Burkay, Première Vision İstanbul’un sektör ihracatını ve dış ticaretini artıracağını kaydetti.