UR-GE projesi adımlarını hızlandırdı

23 Eyl 2013

İHKİB tarafından geçtiğimiz aylarda hayata geçirilen UR-GE projesi adımlarını hızlandırdı. Projenin 11 Haziran’da yapılan başlangıç toplantısının ardından, 12 Eylül’de “ ihtiyaç analizi sonuç değerlendirme toplantısı” gerçekleştirilerek, proje ile elde edilen bulgular sektörle paylaşıldı.

Toplantıya, İHKİB Başkanı Hikmet Tanrıverdi, Ekonomi Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü KOBİ ve Kümelenme Destekleri Daire Başkanı Emrah Sazak, Moda Tasarımcıları Derneği (MTD) Başkanı Mehtap Elaidi, İTKİB Genel Sekreteri Cumhur İşbırakmaz, İTKİB Genel Sekreter Yardımcısı Cemal Bayazıt ile projeye dahil olan tasarımcılar ve firma temsilcileri katıldı. Toplantında konuşma yapan İHKİB Başkanı Hikmet Tanrıverdi, projeyle Birliğin amacının Türkiye hazır giyim ve tekstil sektörünün uluslararası pazardan daha fazla pay almasını sağlamak ve firmaların ihracat pazar paylarını artırmalarına yardım etmek olduğunu belirtti. Dernek olarak moda sektörü içinde bireysel çalışmalar yapmanın ne kadar zorlaştığının farkında olarak çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden MTD Başkanı Mehtap Elaidi, “Kollektif hareket etmenin önemine çok inandığımız için bugün 160’ı geçen üye sayısıyla ortak çalışmaları bu çaba ve gayeyle yürütmeye çalışıyoruz” dedi.

Ekonomi Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü KOBİ ve Kümelenme Destekleri Daire Başkanı Emrah Sazak ise, UR-GE projesinin hazır giyim sektörü adına hayata geçirilmiş son derece başarılı bir çalışma olduğuna dikkat çekti. Konuşmaların ardından UR-GE Projesi Danışmanı Yeliz Çuvalcı tarafından ‘ihtiyaç analiz sonuçlarının’ sunumunun gerçekleştirildiği toplantı, firma temsilcileri ve tasarımcıların konuya dair soru ve değerlendirmeleri ile devam etti.