Dünyanın gözü İstanbul’a çevriliyor

23 Eyl 2013

İHKİB’in 7 dönem boyunca endüstrinin gücünü de arkasına alarak yatırım yaptığı markası IFW, bugünkü adıyla “Merecedes- Benz Fashion Week Istanbul” 9’uncu döneminde de MTD, BMD ve İMA’nın danışmanlığında, dünyaca ünlü moda haftalarının organizasyon şirketi IMG tarafından 7- 11 Ekim tarihleri arasında Kuruçeşme Arena’da gerçekleşiyor.

Moda severlerin heyecanla beklediği, 7- 11 Ekim tarihlerinde Kuruçeşme Arena’da gerçekleşecek olan Merecedes Benz Fashion Week Istanbul (MBFWI) için hazırlıklar tamamlandı. Yerli ve yabancı basının ilgi odağı haline gelen MBFWI, 9’uncu sezonunda da yine iddialı geliyor. Beş güne yayılacak etkinlikte gerçekleştirilecek defile (Runway) ve sunumlar (Studio) medya, perakende ve moda profesyonelleri başta olmak üzere binlerce kişiyi bir araya getirecek.

Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul İlkbahar/Yaz 2014 sezonu öncesinde etkinliğin isim sponsoru Mercedes-Benz Türk ve IMG Doğuş, 13 Eylül Cuma akşamı gerçekleştirdikleri basın lansmanında Türk moda endüstrisinin önde gelen isimleri ile bir araya geldi. Gecede konuşan IMG Doğuş Moda Direktörü Banu Bölen, bu sezon Mercedes Benz Fashion Week İstanbul’da bir takım değişiklikler yapıldığını belirterek, organizasyona ev sahipliği yapmalarından dolayı gurur duyduklarını vurguladı. Bu sezon moda haftasında yer alan tasarımcı sayısının arttığının altını çizen Bölen, organizasyondaki oturma düzeni ile ilgili de bu yıl yeni bir çalışma yaptıklarını ve geçen yıla göre daha iyi bir düzenin söz konusu olacağını söyledi.

Davete Katılan İHKİB Yönetim Kurulu Üyesi Volkan Atik ise, genel anlamda Mereceds Benz Fashion Week Istanbul’un tüm organizasyonuna İHKİB olarak destek verdiklerini söyleyerek, “İHKİB içinde bir danışma kurulumuz var. Eski dönemlerde bazı eksikliklerimiz vardı, ancak İstanbul Moda Haftası IMG’nin ‘know how’ı ile birlikte daha uluslararası bir düzeye geldi. İlerleyen yıllarda daha iyi bir moda haftası bizleri bekliyor” dedi.